Vyberte stránku

Kolik máte nových klientů měsíčně? Kde se tedy berou noví klienti? Tyto otázky mi minulý týden na Facebookupoložil jeden finanční poradce. Věřím, že není jediný, kdo by chtěl znát odpověď, vlastně i mě samotnou to zajímalo, když už přes rok a půl na nové klienty netelefonuji a ani si neberu nové kontakty a tak díky tomu vznikl tento nový článek.

Ano, čtete dobře, nemám žádné call párty (finanční poradci vědí o čem mluvím), ale i vás ostatní zasvětím. Call párty je vymezený časový úsek, kdy se jen telefonuje na nové klienty, a domlouvají se schůzky. Cílem je si zaplnit diář na další týden. Většinou jsem mívala call párty ve čtvrtek od 13-18h a pak ještě v pondělí dopoledne, třeba 2 hodiny, kdy jsem si dovolala zbývající volné místo v diáři.

Mě call párty nevadily, nedělala jsem si nic z toho, že z 10 uskutečněných telefonátů jsem většinou slyšela 7x ne, nemám zájem, nechci, a to protože jsem svou mysl měla soustředěnou na cíl. Nicméně pro většinu finančních poradců je tohle hrozně stresující, bojí se toho a možná i proto kolikrát končí s touto profesí. Mně spíše vadil ten čas, který jsem takto musela trávit. Dnes jsem tento jeden pracovní den smrskla tak na 2 hodiny týdně a ještě je to zábava. 🙂

A teď se vrhneme trochu do statistiky a odpovíme si na otázky z úvodu, ať máte pak přestavu. Všechny údaje, které zde uvádím, jsou od ledna 2016 do srpna 2016.

Kolik mám nových klientů měsíčně?

Celkem mám 35 nových klientů, děleno 8 měsíci, vychází přesně 4,37 klienta měsíčně (vím, zní to divně, ale je to tak :-)). Nepočítala jsem klienty, se kterými teď jednám, ale práce u nich ještě není hotová. Další čísla jsou také zajímavá. Na provizích jsem vydělala celkem 522 144 Kč, děleno 35 novými klienty znamená, že v průměru 1 nový klient je pro mě 14 918 Kč. Teď mě napadá otázka – jaké vynaložím náklady na získání nového klienta? Ale o tomto někdy příště.

Najdou se i lidé, kteří si myslí, že finanční poradci ‚okrádají‘ lidi, prostě je nemají rádi a kolikrát se ani nedivím. Určitě si přesně tohle řekli, když viděli mé provize, které jsem vydělala díky nově získaným klientům. Tak teď trošku jinak. Za těchto 8 měsíců jsem vyřídila 24 hypotečních úvěrů a svým klientům jsem na hypotečních úvěrech ušetřila na poplatcích a úrocích přes 4 miliony korun a naší dlouhodobou spoluprácí se tato částka ještě zvýší. A to ani nevím, kolik dostali celkem z pojistných událostí a o kolik jsou bohatší díky spoření a investicím.

Kde se tedy berou noví klienti?

Druhá otázka je ještě zajímavější a odpověď na ni i mě velice překvapila. Zapřemýšlela jsem se nad tím, jak jsem se k 35 novým klientům dostala. Zjistila jsem, že 42% nových klientů jsem získala na doporučení, takže moji spokojení klienti předali na mě kontakt. A 58% nových klientů mám díky tomu, že svoji práci veřejně sdílím na Facebooku, kde mám svoji stránku Zatraceně dobré rady. Pokud jste to ještě neudělali, moji práci podpořte a olajkujte moji stránku, kterou najdete, když kliknete zde.

Když jsem se ještě zaměřila na to, kteří klienti mě konkrétně doporučovali dál, tak jsem zjistila, že většinu z nich mám na Facebooku. Troufám si říci, že i tomu doporučení polovinu popíchl také Facebook, ale tohle už se dá velmi těžko změřit a monitorovat.

A co stávající klienti?

I na ty nezapomínám a jsem tu pro ně. Jak o své stávající klienty dlouhodobě starám? To prozradím v dalším mém článku, protože toho není úplně málo a sem se to už nevejde. Dozvíte se i několik zajímavých rad a tipů. Pokud nechcete, aby vám tento článek unikl, tak mi napište na jarka@zatracenedobrerady.cz a do předmětu mi napište: ‚článek‘.

Od ledna 2015 jsem začala pracovat úplně jinak než tak 95% finančních poradců. Vydala jsem se úplně jinou cestou. Každým dnem dokončím svůj eBook, který si můžete stáhnout zdarma. V něm popisuji konkrétní cestu, jak jsem se dostala k tomu, že dnes vydělávám 100 000 Kč měsíčně za poloviční čas, než když jsem vydělávala 50 000 Kč měsíčně. Klikněte tady a můžete stahovat.

Ještě připravuji 2 online kurzy. Zaujala vás myšlenka, jak získávat nové klienty díky Facebooku? Minulý rok jsem žila jen Facebookem, který jsem studovala skrz na skrz a dnes vím, co je potřeba dělat jinak, nastavit jinak a jak si s Facebookem pohrát, aby vám přiváděl nové klienty. Nemusíte být ani finanční poradce. Klikněte tady a nechte mi na sebe kontakt.

Jste finanční poradce? Začínáte pracovat jako finanční poradce anebo uvažujete o této profesi? Nebo vás prostě nebaví telefonování a vybírat si doporučení? Mám pro vás skvělou zprávu. Připravuji jedinečný online kurz, který by měl být hotový na podzim a v něm velmi srozumitelně vysvětlím vše potřebné pro vytvoření stejného systému, díky kterému ve velmi krátkém čase budete vydělávat stejně nebo i více peněz než já. Stačí kliknout tadya nechat mi na sebe kontakt. Kurz bude pro omezený počet lidí, takže až bude kurz hotový, tak budete mezi prvními, kdo se o něm dozví. 🙂

 

 

Přidat komentář

komentářů