Vyberte stránku

Tento článek neobsahuje žádné konkrétní rady ani doporučení, ukáže vám, jak trávím svůj čas a jak kde beru čas i na to, abych si mohla v klidu užívat i svých koníčků.

Pondělí 

Vstávám v 5:15h, proberu se a připravím se na ranní kardio na kole. Kolem půl sedmé si sednu ke knihám, čtu a vzdělávám se v tom, co mě baví – podnikání, finance a marketing. Po 7h si připravím snídani, najím se a jdu se převléct, učesat a připravit na pracovní den.

Kolem 8h vyjíždím směr Znojmo nebo Třebíč, občas i do jiných koutů republiky a tam mě čeká den nabitý den schůzkami. Protože je to můj jediný výjezdový den mimo Jihlavu a zároveň jediný den, kdy mám osobní schůzky, tak se ho snažím využít opravdu maximálně. Domů se vracím většinou až ve večerních hodinách, tj. kolem 20 hodiny.

Zajímavé je, že jsem vštšinou nabitá energií a namotivaná do další práce, projektů, to bude tím, že mám samé skvělé klienty, kteří jsou na mě řekla bych až moc hodní. 🙂

Úterý – čtvrtek

Opět vstávám velmi brzy, kolem 5:15, mám ráda ranní klid, když ještě všichni spí. Moje ranní rutina je každý den stejná, prvně mě čeká 45 minut kardia (kolo, běhání).

V 6:15 si vyčistím hlavu. Napíšu si všechno, co mě napadne, koho chci kontaktovat, co musím udělat, jaké mám nápady na zlepšení, komu jsem neodpověla na Facebooku. A teď přijde to nejdůležitější – určím si 2 nejvýznamnější úkoly. Ano, POUZE DVA! Věnuji se vždy jen 2 projektům, nemám ráda, když dělám všechno a nic pořádně. Takže až jsou hotové, tak jdu na další. 

A jak poznám ty 2 nejvýznamější ukoly? Jsou to takové úkoly, které se týkají těch 2 projektů a jejich splnění mě posune blíže k jejich dokončení a hlavně musím mít pocit, že pokud bych v ten den už nic jiného nestihla, tak to vůbec nevadí a neuškodí mému podnikání.

V 6:30 si sednu ke knihám a hodinu čtu, mezitím se nasnídám a v 7:30 připravím příspěvky na Facebookovou stránku. Zjistila jsem, že v tento moment jsem nejproduktivnější pro sdílení mé práce s ostatními lidmi.

Tyto dny pracuji většinou z domu, v létě (pokud nejsem v přísné dietě) je ráda trávím v kavárně u dobré kávy. V 8 hodin mi začíná nejdůležitější práce dne, kdy se věnuji pouze 2 úkolům, které jsem si na daný den stanovila, že jsou nejvýznamnější. Mám celé dopoledne na to, abych se jim věnovala.

Usedám k notebooku a jdu pracovat převážně na internetu – tvorba webových stránek, kurzů, psaní článků, eBooků, příprava webinářů, marketingových akcí, propagace nebo jdu natáčet videa (moje nová činnost, na kterou si ještě zvykám, ale vidím, že už se lepším).

Pro mě jsou má rána a dopoledne nejproduktivnější čas, kdy jsem nejvíce výkonná a kreativní, proto se snažím tento čas chránit a jednoduše nejsem dostupná. Na ráno si v tyto dny neplánuji žádné schůzky, sociální sítě, neprohlížím emaily a nejsem dostupná na mobilu. 

Kolem 10 hodiny na půl hodinky vypínám, odpočívám, připravím si dopolední svačinu, podívám se na seriál, protáhnu se, jdu na čerstvý vzduch. Poté jsem opět čerstvá na dokončení dopolední nejdůležitější práce.

Po poledni opět půl hodiny až hodinu odpočívám, připravuji si oběd a prostě nedělám nic.

Kolem 13 hodiny se vrhnu na rutinní úkoly a zapínám mobilní telefon. Vždy mám připravenou hromádku rozdělané práce a seznam úkolů z rána. Počítám hypotéky, vytvářím nabídky, odesílám je, jednám s bankami, dokončuji úkoly, které mi asistentka připravila, telefonuji s klienty.

Nejpozději v 14:30 se vrhnu na vyřizování emailů (zbytek, co nemohla přes den vyřídit moje asistentka) a zpráv na Facebooku. V 15:00 mi na notebooku vyskočí upozornění, že končí ‚pracovní‘ část dne. Někdy se stane, že se o malinko protáhne, ale už to moc často není.

Hodně telefonátů od klientů je až v odpoledních hodinách, proto mám pořád vyplé vyzvánění a všechny zameškané hovory vyřeším naráz a to buď večer před večeří nebo druhý den ráno (volá asistentka), aby nečekali až na mě do odpoledne.

A od 15h si už dělám jen to, co se mi chce. 🙂 Mám i v osobním životě cíle, které si chci splnit, takže se věnuji tomu. Teď se nově snažím obnovit angličtinu a po 18h jedu do posilovny, kde mě čeká trénink. Kolem 20 hodiny se vracím domů, večeřím a trávím večer s přítelem.

Ve 22:30 jdu spát.

Pátek 

Mám volno, prodloužený víkend.:) Zůstává pouze moje ranní rutina a občas se v dopoledních hodinách věnuji tvorbě na internetu.

To, že mám v pátek volno má svůj význam. Díky tomu odvedu mnohem víc práce v kratším čase.

Jak je to vůběc možné? Ráda vám to vysvětlím…

Dříve jsem spoustu práce, která nespěchala, odkládala na pátek (z toho časem vznikl administrativní den) a díky odkládání jsem pak měla více času na lelkování v průběhu celého týdne. Takže jsem koukala na Facebook, Instagram, celý den jsem měla otevřené emaily a věnovala jsem se jim, měla jsem dost času na kafíčko, poklábosila jsem si s kolegy (když jsem ještě byla ve společné kanceláři), jednoduše jsem měla na všechno dost času.

Na konci dne jsem si připadala, že vůbec nestíhám, že mám pořád nějak moc práce a nakonec jsem ani neudělala to, co jsem chtěla ten den chtěla stihnout. Večer jsem měla hrozný pocit, kolikrát jsem v noci začala dohánět to, co jsem přes den neudělala. Volný, nepracovní pátek pro mě znamená to, že všechnu práci, co jsem dříve odkládala na tento den musím stihnout v týdnu, takže už nemám čas na blbosti a lelkování, protože místo toho skutečně pracuji.

Navíc jednou měsíčně mám v pátek i den, který je jen pro mě – Můj den, na který se vždy moc těším. Je to takový den za odměnu, jdu ke kadeřnici, na nákupy, masáž, pedikúru nebo kosmetiku a dobrý oběd. Je to den, kdy nechám ostatní, aby se starali o mě, já jen odpočívám, relaxuji a moc si to užívám. Termíny mám na celý rok dopředu a je to první, co každý rok plánuji (vždy už na podzim).

Víkend

Co asi tak můžu dělat o víkendu? To stejné jako v pátek – ráno si většinou jdu zaběhat, dlouho čtu knihy, odpočívám, jdu do sauny, na procházku, kolečkové brusle, jen tak posedět do města na dobrou kávičku nebo víno a když se mi chce, tak dopoledne pracuji opět na webu.

A právě jsem dostala skvělý nápad! Jěště, že vám píšu tento článek, právě přemýšlím, že jednou měsíčně bychom mohli někam s přítelem zmizet na prodloužený víkend, tak jako mám můj den, tak vznikne nově i můj/spíše náš víkend. To nezní špatně, co? 🙂

Našli jste pro sebe kousek inspirace nebo motivace? Co se vám líbilo nejvíce? Zavedete něco i ve svém rozvrhu? Budu ráda, když se se mnou podělíte o vaše zkušenosti, zajímá mě jak pracujete vy, pojďme si pomoct navzájem, napište mi to do komentářů nebo aspoň jednu věc, kterou odteď budete dělat jinak.

A teď jen pro odvážné podnikatele, jak to vždycky říkali v televizi, jen pro ty, co mají silný žaludek nebo tak nějak to je. OTEVŘETE SI DIÁŘ, teď hned to udělejte! Na památku si ho vyfoťte (pošlete na jarka@zatracenedobrerady.cz – sranda, ale klidně můžete, taky vám ho pošlu) a celý svůj pracovní den zkraťte na polovinu. Lapáte po dechu? Říkáte si, že jsem se zbláznila? To přece nejde!?! Ale jde a vůbec to nebolí, právě naopak.

A ještě vám musím všem něco slíbit a asi i prozradit. Tomuto článku předcházel ještě jeden článek, který mám celý vypsaný na papíře, právě na něj koukám a oba tyto články jsem napsala už 21.3.2017, hned po tom, co jsem to slíbila na Facebooku. Jenže pořád ne a ne ten jeden přepsat, kde vlastně vysvětluji to, jak jsem k takovému pracovnímu týdnu dostala, jaká práce, disciplína a tvrdý režim za tím stojí.

AKTUALIZACE 9.6.2017 – další část k tomuto článku je hotová a najdete ji zde >>

Proto vám na závěr tohoto článku, který sám o sobě je mnohem delší než jsem chtěla, slibuji, že do 14ti dnů přepíšu článek z papíru na tento web, ať z něj můžete nasbírat další dobré tipy. Jestli nechcete, aby vám unikl, tak slejte Zatraceně dobré rady na Facebooku.

 

Přidat komentář

komentářů